Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Zaangażowanie DZP w kolejną edycję studiów podyplomowych Prawo Sztucznej Inteligencji

04.02.2025

Na rynku nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy są w stanie pomóc przedsiębiorcom sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi rozwój sztucznej inteligencji. Rozpowszechnianie się rozwiązań działających w oparciu o sztuczną inteligencję to również konieczność ich odpowiedniej regulacji prawnej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy weszło w życie wiele aktów prawnych, mających na celu usystematyzowanie zagadnień związanych z AI.

Akademia Leona Koźmińskiego, po raz kolejny wspierana przez ekspertów z Praktyki IP&TMT DZP, uruchamia drugą edycję studiów podyplomowych Prawo Sztucznej Inteligencji.

Program studiów składa się z pięciu modułów tematycznych oraz serii warsztatów praktycznych, w ramach których studenci poznają:

  • inicjatywy, standardy i planowane kierunki rozwoju regulacji w kontekście AI,
  • techniczne i praktyczne aspekty związane z wprowadzaniem sztucznej inteligencji,
  • zasady zapewniania zgodności systemów z regulacjami prawnymi i etyką,
  • zależności pomiędzy sztuczną inteligencją a prawem własności intelektualnej,
  • regulacje międzynarodowe oraz zasady odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek korzystania z systemów AI.

Po stronie DZP za koordynację współpracy odpowiada Aleksandra Auleytner, Partner i Szef Praktyki IP&TMT. W gronie wykładowców ponownie znajdują się eksperci DZP: Karolina Kulikowska-Gruszecka, Marcin Stępień, Martyna Gruszka oraz Michał Nita.

Dodatkowo dzięki współpracy z SGS, światowym liderem w dziedzinie badań, inspekcji i certyfikacji, słuchacze mają możliwość uzyskania certyfikatu Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Sztuczną Inteligencją wg ISO/IEC 42001.

Rejestracja trwa do 15 lutego, więcej informacji na stronie uczelni.

Bądź na bieżąco z DZP