Gdzie będę za dziesięć lat?
Kariera w DZP.
31.05.2023
W poniedziałek, 29 maja odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu DZP Life Sciences Academy i tym samym zakończyliśmy pierwszą edycję wydarzenia realizowanego wspólnie z Kołem Naukowym Prawa Medycznego i Farmaceutycznego „Ius et Medicina” z Uniwersytetu Warszawskiego.
Warsztat Standard odżywiania pacjentów – od prostej bułki z dżemem po złożony problem prawny poprowadzili Michał Czarnuch oraz Paweł Kaźmierczyk z Praktyki Life Sciences.
Przepisy prawa nie określają standardu odżywiania pacjentów leczonych w polskich szpitalach. Jednocześnie mamy z tym duży problem, na co zwracał uwagę m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich. Jakość żywienia różni się w zależności od placówki, występują problemy z wielkością porcji pokarmowych, brakiem urozmaicenia posiłków, ich małej częstotliwości czy wychłodzeniem dań podawanych „na ciepło”. Problemy z zapewnieniem odpowiedniego wyżywienia przekładają się na gorszy stan zdrowia niektórych grup pacjentów, w szczególności w obszarze takim jak onkologia.
Podczas warsztatu nasi eksperci opowiedzieli o obecnych problemach i wyzwaniach związanych z prawną regulacją żywienia pacjentów oraz o tym, jak zmienić przepisy i wprowadzić standard, który zobowiąże szpitale do mierzenia poziomu odżywienia pacjentów onkologicznych.
Na spotkaniu przedstawiliśmy również wyniki konkursu na kazus. Otrzymaliśmy wiele prac na naprawdę wysokim poziomie, z których ciężko było wybrać najlepszą. W związku z tym autorów czterech najlepszych - Zuzannę Osiej, Franciszka Ignacego Fortunę, Krystynę Paszko oraz Jakuba Dudka - zaprosiliśmy na dogrywkę, która wyłoni Laureata. ? Zwycięzcę zaprosimy na płatne praktyki w zespole Life Sciences. Niemniej, już teraz wszystkim bardzo gratulujemy!
Dodatkowo, nagrodę specjalną za wskazanie – prawidłowej pod kątem przepisów Reguły 11 Załącznika VIII Rozporządzenia 2017/745 - propozycji wyrobu medycznego w formie oprogramowania, który będzie klasyfikowany jako klasa I otrzymała Zuzanna Osiej – serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy za liczne uczestnictwo i aktywny udział w spotkaniu oraz całym cyklu! Do zobaczenia w kolejnym roku akademickim! ?
aktualności
20.11.2024 We wtorek, 19 listopada br. Daniel Chojnacki, Maria Szczurek i Mateusz Glinka poprowadzili warsztat dla studentów UW.
15.11.2024 W czwartek, 14 listopada br. Łukasz Wojdalski i Zuzanna Chojecka poprowadzili warsztat dla studentów UW.
23.10.2024 Mieliśmy przyjemność gościć drużyny z czterech krajów Europy Centralno-Wschodniej na spotkaniu networkingowym.
17.10.2024 To już siódma edycja projektu edukacyjnego Fundacji Court Watch Polska.
14.10.2024 Zapraszamy do udziału w konkursie!
10.09.2024 W środę, 4 września br. Magdalena Krzysztoporska oraz Anna Przybyła poprowadziły szkolenie dla uczestników Moot Court'ów.
20.05.2024 Damian Szczygielski i Michał Klimowicz z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć opowiedzieli o stosowaniu prawa obcego w Polsce oraz o zagranicznych aspektach w pracy korporacyjnej i transakcyjnej.
16.05.2024 Kolejne szkolenie z cyklu DZP Life Sciences poprowadziła dr Dagmara Lukosek.
10.05.2024 Poznaliśmy zwycięzców VIII edycji konkursu arbitrażowego.
09.05.2024 Magdalena Wojtkowiak i Olga Chodorowska poprowadziły kolejny warsztat z cyklu DZP Life Sciences Academy.
25.04.2024 Mateusz Mądry poprowadził szkolenie otwierające tegoroczną edycję DZP Life Sciences Academy.
19.04.2024 Przy współpracy z Kołem Naukowym „Ius et Medicina” z UW zrealizujemy cykl szkoleń z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego.
19.04.2024 Dr Jarosław Łukawski i Jan Siesicki poprowadzili szkolenie w ramach Antitrust Law Academy.
18.04.2024 18 kwietnia dowiedzieliśmy się czy ESG na rynku kapitałowym to tylko trend czy już wymóg.
17.04.2024 Piotr Jackowski szukał odpowiedzi na to pytanie podczas panelu dyskusyjnego III OKN Prawa Rynku Kapitałowego.