Gdzie będę za dziesięć lat?
Kariera w DZP.
30.03.2023
Wierzymy, że lepsze sądownictwo jest olbrzymią wartością dla całego społeczeństwa, dlatego od lat wspieramy działania Fundacji Court Watch Polska. Tym razem zostaliśmy Partnerem i jednym ze sponsorów konkursu na glosę organizowanego przez Fundację – „Ars boni et aequi – Sztuka tego, co dobre i sprawiedliwe”.
To nowy projekt edukacyjny skierowany do studentów i młodych prawników. Konkurs składa się z trzech etapów, a zgłoszenia można przesyłać do 2 kwietnia br.
Nasi eksperci z Praktyki Postępowań Spornych – Paweł Lewandowski, Jacek Stokłosa oraz Bartosz Karolczyk będą recenzować przesłane przez Was glosy, a Paweł Lewandowski dodatkowo zasiądzie w Jury podczas finału konkursu.
Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla zwycięzców nagrody finansowe, których pula wynosi 12 tysięcy złotych. Dodatkowo, laureat z grupy studentów otrzyma możliwość odbycia miesięcznych, płatnych praktyk w DZP.
A dlaczego warto pisać glosy?
Ponieważ to doskonała okazja do wyrażenia własnej opinii na temat wybranego orzeczenia sądowego. Praca nad glosą daje możliwość bliższego przyjrzenia się konkretnemu zagadnieniu prawnemu. To również szansa na zapoznanie się z podstawami warsztatu badacza prawa, podjęcie próby dokonania samodzielnej analizy i interpretacji przepisów. Wszystkie te umiejętności są niezbędnymi elementami, by dobrze odnaleźć się na dzisiejszym bardzo konkurencyjnym rynku usług prawnych. To także możliwość przyjrzenia się temu jak wygląda law in action, a nie jedynie law in books.
O tym, jak dobrze napisać glosę, opowiada prof. Ewa Łętowska – wybitna polska prawniczka specjalizująca się w zakresie prawa cywilnego i pierwszy Rzecznik Praw Obywatelskich w historii Polski, a w latach 2002-2011 sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy na stronę organizatora (link) – tam znajdziecie szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu, a wszelkie pytania i zgłoszenia konkursowe możecie kierować na adres: glosy@courtwatch.pl.
aktualności
20.11.2024 We wtorek, 19 listopada br. Daniel Chojnacki, Maria Szczurek i Mateusz Glinka poprowadzili warsztat dla studentów UW.
15.11.2024 W czwartek, 14 listopada br. Łukasz Wojdalski i Zuzanna Chojecka poprowadzili warsztat dla studentów UW.
23.10.2024 Mieliśmy przyjemność gościć drużyny z czterech krajów Europy Centralno-Wschodniej na spotkaniu networkingowym.
17.10.2024 To już siódma edycja projektu edukacyjnego Fundacji Court Watch Polska.
14.10.2024 Zapraszamy do udziału w konkursie!
10.09.2024 W środę, 4 września br. Magdalena Krzysztoporska oraz Anna Przybyła poprowadziły szkolenie dla uczestników Moot Court'ów.
20.05.2024 Damian Szczygielski i Michał Klimowicz z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć opowiedzieli o stosowaniu prawa obcego w Polsce oraz o zagranicznych aspektach w pracy korporacyjnej i transakcyjnej.
16.05.2024 Kolejne szkolenie z cyklu DZP Life Sciences poprowadziła dr Dagmara Lukosek.
10.05.2024 Poznaliśmy zwycięzców VIII edycji konkursu arbitrażowego.
09.05.2024 Magdalena Wojtkowiak i Olga Chodorowska poprowadziły kolejny warsztat z cyklu DZP Life Sciences Academy.
25.04.2024 Mateusz Mądry poprowadził szkolenie otwierające tegoroczną edycję DZP Life Sciences Academy.
19.04.2024 Przy współpracy z Kołem Naukowym „Ius et Medicina” z UW zrealizujemy cykl szkoleń z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego.
19.04.2024 Dr Jarosław Łukawski i Jan Siesicki poprowadzili szkolenie w ramach Antitrust Law Academy.
18.04.2024 18 kwietnia dowiedzieliśmy się czy ESG na rynku kapitałowym to tylko trend czy już wymóg.
17.04.2024 Piotr Jackowski szukał odpowiedzi na to pytanie podczas panelu dyskusyjnego III OKN Prawa Rynku Kapitałowego.