Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?
Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.
Tegoroczna edycja Forum Wizji Rozwoju odbywająca się pod patronatem Prezesa Rady Ministrów poświęcona będzie najważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką. Tematy, które podejmie Forum będą związane m.in. z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, MEW, gospodarką morską, troską o lokalną tożsamość i rozwój społeczności lokalnych. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji będzie organizowany wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Kongres 3W – WODA, WODÓR, WĘGIEL.
Poniżej przedstawiamy szczegóły paneli, w których będą uczestniczyć eksperci DZP:
1. Aspekty prawne i regulacyjne, społeczne i ekonomiczne MEW | Dzień 1 - 26.08.2021 | 09:05-10:15
Aktualnie energetyka morska to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów branży na świecie. W zakresie regulacji prawnych eksperci porozmawiają o:
Ze zobowiązań, które wynikają m.in. z pakietu klimatycznego 3 x 20, wynika, że Polska ma obowiązek uzyskać 15% udziału odnawialnych źródeł energii w zużyciu energetycznym, w związku z czym zrodziła się potrzeba na ożywienie tego sektora gospodarki. Eksperci omówią prawne modele kontraktów wykonawczych: EPC, EPCM. Będą zastanawiać się, czy PZP jest barierą inwestycyjną czy szansą dla wykonawców. Porozmawiają też o źródłach finansowania inwestycji MEW, a także omówią systemy wsparcia inwestycji MEW.
Moderator:
Prelegenci:
2. Energetyka jądrowa - zagrożenia i korzyści | Dzień 1 - 26.08.2020 | 16:10-17:20
Energetyka jądrowa jest jedną z bardziej zaawansowanych dziedzin w dzisiejszym świecie. Jest też tematem kontrowersyjnym. Jak żadne inne źródło energii, skupia rzeszę zarówno przeciwników jak i zwolenników. Jako bardzo wydajna droga pozyskiwania elektryczności jest pożądana przez wiele państw, a jednocześnie wszyscy pamiętają o zagrożeniach, jakie za sobą niesie.
Podstawową i jedną z kluczowych zalet energii jądrowej jest relatywnie wysokie bezpieczeństwo oraz brak skutków ubocznych dla środowiska w postaci gazów czy pyłów. Pozyskiwanie tego rodzaju energii jest bardzo ekologiczne w porównaniu ze źródłami konwencjonalnymi jak chociażby węgiel. Samo pozyskanie energii, zakup surowca i towarzyszący temu proces technologiczny jest tańszy w realizacji niż w wypadku źródeł konwencjonalnych.
Jako źródło związane z pierwiastkami promieniotwórczymi, energetyka jądrowa generuje jednak poważny problem odpadów radioaktywnych. O ile sam proces produkcji nie wiąże się z emisją szkodliwych pierwiastków do atmosfery, o tyle w wyniku działania reaktora powstają odpady promieniotwórcze.
Moderator:
Prelegenci:
Więcej informacji o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie organizatora.