Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?
Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.
13.10.2021
Praktyka:
Specjalizacje:
Dwudziesty miesiąc epidemii COVID-19 w Polsce oraz ósmy miesiąc powszechnej akcji szczepień pozwalają szerzej spojrzeć na postawy Polaków wobec nowych warunków i reguł życia społecznego. Seria „lockdownów” zmieniła oblicze wielu gałęzi gospodarki, niektórych zatrudnionych pozbawiła pracy, a sposób radzenia sobie przez władze z sytuacją sanitarną wywoływał niejedną falę krytyki. Przebiegająca z umiarkowanym sukcesem popularyzacja szczepień sprawiła, że szczepienie przeciwko chorobie wywołanej wirusem SARS-CoV-2 przyjęło tylko nieco ponad 51% mieszkańców Polski, choć w niektórych regionach odsetek ten wynosi zaledwie 40%.
Na te pytania spróbuje odpowiedzieć troje ekspertów zajmujących się medycyną i zdrowiem z perspektywy socjologicznej i prawnej:
Powiemy m.in. o zasadach funkcjonowania „zielonych certyfikatów” oraz doświadczeniach z egzekwowania epidemicznych zakazów. Zapytamy także o skuteczność rządowej kampanii informacyjnej, przyczyny, dla których niektórzy wahają się czy przyjąć szczepienie oraz o reakcje społeczeństwa na to, że temat epidemii z krzykliwego nagłówka z drugiej strony świata stał się powszedniejącym elementem życia codziennego.
Debata odbędzie się w środę 13. października o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzą Klaudia Pryjmak, członkini KNKP Uniwersytetu Warszawskiego oraz Maciej Gorazdowski, Associate w Praktyce Life Sciences DZP.
Wydarzenie będzie można śledzić na funpage'u KN Komparatystyki Prawnej UW.