Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?
Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.
11.05.2024
Autorzy:
Joanna Wierzejska
Grzegorz Sprawka
Jakub Wieszczeczyński
Aleksandra Stelmach-Ruta
Praktyka:
Podatki
Prawo Spółek, Fuzje i Przejęcia
Specjalizacje:
Kolejne konferencje odbywające się w ramach Festiwalu Rodzin Biznesowych będą okazją dla właścicieli prywatnych przedsiębiorstw do wymiany spostrzeżeń na temat sposobów przekazywania kolejnemu pokoleniu wiedzy, władzy i własności. W kameralnym gronie uczestnicy będą rozmawiać m. in. o tym, jak zadbać o emocje każdego członka rodziny w procesie sukcesji i jak zaprojektować struktury ładu rodzinnego, aby zagwarantować lepszą przyszłość rodzinie biznesowej.
Kancelaria DZP została Partnerem Merytorycznym festiwalu.
Podczas spotkań odbywających się w dniach 10-11 maja, w hotelu Las Woda w Wildze k. Warszawy oraz 17-18 maja w Zamku Topacz, k. Wrocławia, nasi eksperci podzielą się wiedzą w zakresie prawnych i podatkowych aspektów działalności biznesowej, budowania struktur korporacyjnych w firmach rodzinnych i zakładania fundacji rodzinnych.
10 maja, rok od wejścia w życie przepisów powołujących instytucję fundacji rodzinnej, Joanna Wierzejska, Partner z Praktyki Podatkowej oraz Jakub Wieszczeczyński, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć podsumują funkcjonowanie fundacji w polskim systemie prawnym. Podpowiedzą dla kogo jest ona doskonałym narzędziem ułatwiającym sukcesję, a w jakich przypadkach nie będzie to najwłaściwsze rozwiązanie.
W popołudniowej sesji warsztatowej Jakub wraz z Grzegorzem Sprawką, Partnerem w Praktyce Podatkowej opowiedzą m.in. o tym, jak ochronić majątek rodzinny oraz jak można wykorzystać prostą spółkę akcyjną w biznesie rodzinnym.
Tydzień później, 17 maja, spotkamy się z przedsiębiorcami z regionu dolnośląskiego. W pierwszej części konferencji Jakub Wieszczeczyński i Aleksandra Stelmach-Ruta, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć poprowadzą prelekcję wprowadzającą do warsztatów pt. "Strukturyzacja firmy rodzinnej w kontekście działalności bieżącej i sukcesji", którą następnie wraz Joanną Wierzejską rozwiną w popołudniowej sesji warsztatowej, uwzględniając dodatkowo podatkowe aspekty działalności firmy rodzinnej.
Na festiwal organizowany przez Instytut Biznesu Rodzinnego składają się 3 wiosenne spotkania edukacyjno-warsztatowe oraz konferencja zamykająca w Warszawie. Festiwalowi towarzyszy szereg wydarzeń online przed i po konferencjach.
Już teraz zapraszamy na kolejne, powakacyjne spotkanie zaplanowane na 7 października (w Fabryce Norblin w Warszawie). Więcej informacji o najbliższych spotkaniach znajdą Państwo na stronach organizatora.