Daniel Chojnacki i Maria Szczurek z zespołu ochrony środowiska przeanalizują nowe rozporządzenie UE dotyczące wylesiania i jego wpływ na kluczowe branże w Polsce.
Kakao, kawa, palma olejowa, soja, bydło, drewno, kauczuk – firmy, które wprowadzają lub udostępniają na rynku UE wymienione towary i ich pochodne już niedługo będą musiały udowodnić, że ich produkcja lub hodowla nie spowodowała wylesiania i degradacji lasów. Unia Europejska nowymi regulacjami chce ograniczyć wpływ działalności państw członkowskich na skalę i tempo wylesiania na świecie, szczególnie w krajach mniej rozwiniętych. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, którego najważniejsze przepisy wchodzą w życie pod koniec 2024 r., przedsiębiorcy będą musieli udowodnić, m.in. za pomocą danych geolokalizacyjnych i udokumentowanych procesów weryfikacji łańcuchów dostaw, że ich produkty zostały pozyskane w sposób zrównoważony.
Zapraszamy na seminarium hybrydowe, podczas którego eksperci DZP z zespołu ochrony środowiska, Daniel Chojnacki, Partner oraz Maria Szczurek przybliżą uczestnikom kwestie związane z nowymi regulacjami. Opowiedzą m.in. o:
- nowych obowiązkach przedsiębiorców i sposobach ich realizacji,
- możliwościach w zakresie przygotowania do wejścia w życie nowych przepisów,
- zadaniach spoczywających na organach odpowiedzialnych za egzekwowanie przepisów rozporządzenia,
- sankcjach przewidzianych za naruszenie przepisów rozporządzenia.
Nowe rozporządzenie może szczególnie wpłynąć na działalność przedsiębiorców z sektorów: spożywczego, chemicznego (kosmetycznego), drzewno-papierniczego, meblarskiego oraz oponiarskiego.
Szczegółowa agenda spotkania znajduje się w załączonym zaproszeniu.
- Data: 30 lipca (wtorek), godz. 10.00-12:30
- Miejsce: kancelaria DZP, Rondo ONZ 1, Warszawa, 22 p. oraz online (MS Teams)
- Rejestracja: do 28 lipca, do końca dnia
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Udział jest możliwy po otrzymaniu drogą mailową potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.