Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?
Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.
06.09.2024
Autorzy:
Tomasz Michalczyk
Katarzyna Rumiancew
Dr Tomasz Zielenkiewicz
Dr Mateusz Mądry
Marek Paluch
Praktyka:
Infrastruktura i Energetyka
Life Sciences
Specjalizacje:
Ochrona środowiska
Pomoc publiczna i fundusze unijne
Umowy w procesie inwestycyjnym
Zamówienia publiczne
Ochrona zdrowia
Prawo farmaceutyczne
Compliance
Ważnym elementem realizacji projektów związanych z przetargami w sektorze ochrony zdrowia jest pozyskiwanie finansowania na inwestycję i właśnie temu zagadnieniu poświęcony jest cykl szkoleń online organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Wyrobów Medycznych POLMED, przy wsparciu merytorycznym kancelarii DZP.
Seria trzech webinarów pt. „Przykłady Finansowania Inwestycji w Podmiotach Medycznych” jest skierowana do pracowników sektora ochrony zdrowia, którzy uczestniczą w procesie przygotowywania i prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych na wyroby medyczne oraz pracowników działów zajmujących się pozyskiwaniem i rozliczaniem funduszy zewnętrznych i realizujących projekty finansowane ze środków krajowych oraz unijnych.
6 września uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku o dofinansowanie. Poznają najważniejsze programy w sektorze służby zdrowia na lata 2021-2027, wymagania formalne dot. ubiegania się o finansowanie oraz praktyczne kwestie związane z zawarciem umowy oraz przepływem środków.
Kolejny dzień szkolenia, 9 września, będzie poświęcony kwestiom związanym z obsługą wniosku oraz rozliczeniem projektu. Eksperci omówią temat postępowania przetargowego w ramach projektu (zielone zamówienia publiczne oraz DNSH), a także poruszą istotne elementy umowy z wykonawcą oraz zasady rozliczania projektu wraz z niezbędnymi załącznikami.
11 września odbędą się trzy bloki tematyczne prowadzone przez ekspertów z Praktyki Life Sciences, Mateusza Mądrego, Partner, Marka Palucha, Senior Associate i Katarzynę Rumiancew, Associate oraz Tomasza Michalczyka, Partner z zespołu zamówień publicznych i Tomasza Zielenkiewicza, Senior Associate specjalizującego się w zagadnieniach związanych z pomocą publiczną oraz funduszami unijnymi.
Tego dnia uczestnicy, w ramach bloku dotyczącego pomocy publicznej, poznają podstawy prawne Krajowego Planu Odbudowy oraz dowiedzą się, jak stosować regułę DNSH, czyli nieczynienia poważnych szkód środowisku, przy realizacji inwestycji z funduszy unijnych.
Druga część będzie poświęcona zielonym zamówieniom oraz innym instrumentom prawnym, które pozwalają na uwzględnienie aspektów środowiskowych w trakcie przetargów finansowanych ze środków z KPO. Eksperci przedstawią także środki ochrony prawnej, które mogą ograniczyć ryzyko zakwestionowania warunków postępowania.
Ważnym elementem szkolenia będzie również omówienie zasad informowania o sprzęcie medycznym, w szczególności jego reklamowania, w sposób zgodny z ustawą o wyrobach medycznych. Na zakończenie cyklu nasi prawnicy opowiedzą o tym, jakie ryzyka korupcyjne mogą wystąpić w kontaktach z zamawiającymi.
Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne na stronie organizatora.