Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

10. Kongres Energetyczny DISE: „Energia wolności fundamentem skutecznej transformacji”

25.09.2024

Autorzy:

Paweł Grzejszczak
Marcin Krakowiak
Beata Cieszyńska

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Energetyka i surowce energetyczne

Bezpieczeństwo energetyczne, rola odnawialnych źródeł energii w systemie elektroenergetycznym i ciepłownictwie oraz przyszłość polskiego programu jądrowego to tematy, wokół których skupiona będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja Kongresu Energetycznego organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych. Jubileusz będzie okazją do podsumowania aktualnej sytuacji na rynku polskiej energii oraz analizy zmian, które na nim zaszły w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Tegoroczny Kongres Energetyczny pod hasłem „Energia wolności fundamentem skutecznej transformacji” odbędzie się 25-26 września we Wrocławiu. W dyskusji dotyczącej najważniejszych wyzwań sektora energetyki wezmą udział specjaliści branży i liderzy rynku energii, managerowie, politycy, dyplomaci i naukowcy.

Kancelaria DZP jest partnerem wydarzenia, a eksperci naszej kancelarii wezmą udział w panelach dyskusyjnych dotyczących odnawialnych źródeł energii oraz energetyki jądrowej.

Marcin Krakowiak, Partner i Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki, będzie uczestniczył jako moderator w panelu „Odnawialne źródła energii nową podstawą systemu energetycznego Polski”. Podczas rozmowy zostaną poruszone zagadnienia związane z konkurencyjnością OZE względem innych źródeł energii, inwestycjami w morską energetykę wiatrową oraz rozwojem fotowoltaiki i lądowej energetyki wiatrowej w Polsce. Uczestnicy panelu zastanowią się też nad przyszłością rynku energetycznego, analizując udział OZE w miksie energetycznym Polski w perspektywie 2030 i 2050 roku.

Moderatorem panelu „Przyszłość polskiego programu energetyki jądrowej i innowacyjne technologie nuklearne” będzie natomiast Paweł Grzejszczak, Partner z Praktyki Infrastruktury i Energetyki. Rozmówcy przyjrzą się programowi polskiej energetyki jądrowej i modelom finansowania projektów energetyki jądrowej, omówią regulacje sektora energetyki jądrowej w Polsce, a także przeanalizują możliwości transformacji energetycznej bazującej na energii atomowej. Podczas dyskusji zostanie również przeanalizowany potencjał rozwoju technologii MMR i SMR – technologii małych i średnich reaktorów jądrowych.

Beata Cieszyńska, Partner z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, która zasiada w kapitule Nagrody Energii Kobiet, weźmie udział w uroczystej gali 10. Kongresu Energetycznego, podczas której zostaną ogłoszone laureatki czwartej edycji konkursu. Jego celem jest wyróżnienie kobiet z branży energetycznej, których działalność zawodowa przyczynia się do rozwoju w kierunku transformacji energetycznej.

Zgodnie z „Polityką Energetyczną Polski do 2040 r.” oraz regulacjami przyjętymi w ramach polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej, tempo i zasięg procesu transformacji energetycznej w Polsce będą wciąż rosły. Wydarzenia stwarzające okazję do dyskusji o najważniejszych wyzwaniach sektora energetyki pozwalają na wypracowanie rozwiązań, które umożliwią branży energetycznej przemyślane i bezpieczne osiąganie założonych celów.

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP