Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?
Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.
21.10.2024
Autorzy:
Praktyka:
Specjalizacje:
Celem I Międzynarodowego Kongresu Zbrojeniowego, który odbędzie się 21-25 października w Krakowie, będzie zaprezentowanie dorobku naukowego oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych związanych z systemami obronnymi i bezpieczeństwem. Uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń na temat rozwoju nowoczesnych technologii wojskowych, a także do pogłębienia współpracy pomiędzy środowiskami wojskowymi, naukowymi i przemysłowymi.
Zakres tematyczny Kongresu obejmie także analizę doświadczeń z eksploatacji uzbrojenia w aktualnych konfliktach zbrojnych, nowoczesne materiały i technologie stosowane w systemach obronnych, amunicję i materiały wybuchowe, a także bezzałogowe platformy bojowe. Ponadto, poruszone zostaną tematy związane z zaawansowanymi systemami rażenia, sztuczną inteligencją w systemach dowodzenia oraz indywidualnym wyposażeniem żołnierza. Nie zabraknie również refleksji nad 25-leciem Polski w NATO oraz nad kierunkami rozwoju globalnych systemów uzbrojenia i technologii bezpieczeństwa.
Paulina Siewielec-Przychodzeń, Associate specjalizująca się w doradztwie z zakresu obronności i przemysłu kosmicznego, przybliży uczestnikom wydarzenia tematykę prac badawczo-rozwojowych w sektorze zbrojeniowym w kontekście prawnym. Przedstawi najważniejsze akty prawne w tym zakresie, m.in. decyzję nr 40/MON, która reguluje krajowe badania naukowe na rzecz obronności finansowane z budżetu resortu obrony narodowej. Decyzja ta określa także zasady wyłonienia wykonawców, raportowania i odbioru badań, a także zawiera wzory dokumentów kluczowych z perspektywy wykonawcy takich, jak umowa zawierana przez zamawiającego z wykonawcą. Z kolei decyzja nr 116/MON dotyczy sposobu pozyskiwania sprzętu wojskowego, w tym prowadzenia prac rozwojowych w tym celu. Określa m.in. obowiązki wykonawcy oraz etapy prowadzonych prac. Obie decyzje nie mają charakteru prawa powszechnie obowiązującego, jednak ze względu na szeroki zakres regulacji, a także ich stosowanie przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz jednostki mu podległe, bezpośrednio kształtują sytuację instytucji oraz przedsiębiorców zaangażowanych w wykonywanie badań naukowych oraz prac rozwojowych w sektorze zbrojeniowym.
Szczegóły i rejestracja dostępne są na stronie organizatora.