Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania

07.11.2024

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

Ten rok upływa pod znakiem wielu nowych regulacji unijnych i krajowych w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz nowych technologii. W 2025 roku zaczną obowiązywać kolejne akty prawne. Akt w sprawie usług cyfrowych, Akt w sprawie zarządzania danymi, Akt w strawie sztucznej inteligencji, Prawo komunikacji elektronicznej, Dyrektywa NIS-2, Rozporządzenie DORA oraz przepisy regulujące e-doręczenia, to regulacje do których w najbliższym czasie muszą dostosować się przedsiębiorcy.

VI Konferencja Prawo nowych technologii organizowana przez Beck Akademia, która odbędzie się 7 listopada, będzie okazją do poznania szczegółowych wytycznych wynikających z nowych przepisów oraz ich wpływu na dotychczasowe rozwiązania prawne i wzajemne zależności. W ramach pięciu paneli eksperci omówią:

  • obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa wynikające z NIS-2 i DORA,
  • problematykę korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji,
  • projekty wdrażania usług chmurowych w sektorach regulowanych,
  • sposoby komunikacji elektronicznej w postepowaniach administracyjnych, podatkowych i sądowych, w kontekście obowiązku wprowadzenia e-doręczeń,
  • ryzyka w zakresie prawa nowych technologii, które wynikają ze zmieniających się regulacji oraz powołania kolejnych organów nadzorczych.

Moderatorką panelu dotyczącego generatywnej sztucznej inteligencji będzie Aleksandra Auleytner, Partner i Szef Praktyki IP&TMT. Podczas dyskusji eksperci poruszą kwestie dotyczące AI Act, wyjaśnią w jaki sposób wpłynie on na stosowanie rozwiązań opartych o generatywną sztuczną inteligencję. Omówią także relacje pomiędzy eksploracją tekstów i danych (TDM), a problematyką AI i dlaczego tak ważne jest wprowadzenie odpowiednich regulacji w tym obszarze. Nie zabraknie również tematu korzystania z AI w miejscu pracy. Eksperci przedstawią swoje doświadczenia w zakresie projektowania wewnętrznych regulaminów, tak aby optymalizować pracę, jednocześnie nie narażając się na ryzyka związane z korzystaniem przez pracowników z AI.

Szczegóły oraz rejestracja są dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP