Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?
Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.
27.03.2025
Autorzy:
Agata Mierzwa
Aleksandra Liniewicz
Praktyka:
Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
Doradztwo Regulacyjne, Legislacja i Compliance
Specjalizacje:
Unijna dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) wprowadza obowiązek corocznego raportowania kwestii związanych z ESG (środowisko, społeczeństwo, ład korporacyjny). Zmiany te obejmą ponad 3500 firm, w tym przedsiębiorstwa z branży medycznej oraz podmioty działające w ramach łańcucha dostaw.
Brak odpowiedniego przygotowania do nowych regulacji może skutkować trudnościami w spełnieniu wymagań prawnych, a także negatywnie wpłynąć na współpracę z kontrahentami i inwestorami. Aby sprostać nowym wymaganiom, przedsiębiorstwa powinny już teraz wdrożyć skuteczne strategie raportowania ESG. Kluczowe jest zrozumienie, jakie dane należy gromadzić, jakie standardy raportowania stosować oraz jak skutecznie komunikować działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Dlatego wraz z firmą Global Certification Body zapraszamy na trzeci webinar wspólnie realizowanego cyklu „ESG w Medycynie”. 27 marca ekspertki DZP – Agata Mierzwa, Partnerka z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Aleksandra Liniewicz z Praktyki Doradztwa Regulacyjnego, Legislacji i Compliance - oraz Marta Zbucka-Gargas, ekspertka ESG współpracująca z Global Certification Body wyjaśnią, w jaki sposób właściwie przygotować się do raportowania kwestii społecznych oraz ładu korporacyjnego, by spełnić wymagania dyrektywy CSRD.
W ramach cyklu spotkań „ESG w Medycynie” eksperci DZP i GCB omawiają kluczowe zagadnienia związane z nowymi regulacjami, w tym wytyczne ESRS dostosowane do specyfiki sektora ochrony zdrowia, a także kwestie środowiskowe, społeczne i związane z ładem korporacyjnym. Dotychczas odbyły się dwa spotkania: 30 stycznia na temat tego, dlaczego ESG staje się kluczowym elementem strategii w branży medycznej i jak efektywnie wdrożyć te zasady w codziennej działalności firmy oraz 27 lutego o tym, jakie są wymogi formalno-prawne dotyczą raportowania środowiskowego i których terminów raportowania należy przestrzegać.
Data: 27 marca (czwartek), godz. 13:30-14:30
Rejestracja: do 26 marca do końca dnia
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne i możliwe po otrzymaniu drogą mailową potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.