Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?
Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.
Pracujemy z międzynarodowymi i polskimi firmami z branży telekomunikacyjnej, świadcząc usługi doradcze związane z różnymi aspektami ich obecności na rynku, m.in. rozwiązywaniem sporów regulacyjnych, negocjacjami i przygotowaniem umów operatorskich, dystrybucyjnych i innych. Nasi eksperci doradzają również w kwestiach prawnych związanych z IT, w tym m.in.:
Nasze doświadczenie w zakresie sporządzania i negocjowania umów IT oraz gałęzi prawa powiązanych z tą tematyką, pozwala nam sprostać wyzwaniom na rynku usług IT, m.in. kwestiom prawnym związanym z usługami cloud computing.
Nasze usługi skupiają się również na dynamicznie rozwijającym się rynku gier wideo, w szczególności w zakresie nowych modeli biznesowych gier online, gier z elementami losowości, free-to-play, pay per play, cyfrowych modeli dystrybucji contentu.
Opracowujemy ekspertyzy związane z regulacjami dotyczącymi promocji i dystrybucji produktów. Mamy duże doświadczenie w sprawach związanych m.in. z reklamą publiczną (ATL) i niepubliczną (BTL), ograniczeniami reklamy określonych dóbr i usług, wykorzystaniem w działaniach reklamowych baz danych, programów lojalnościowych, programów sprzedaży premiowej.
Doradzamy wielu czołowym polskim oraz zagranicznym wydawnictwom prasy oraz literatury w zakresie systemów kolportażu, umów dystrybucyjnych, rejestracji prasy, ochrony praw własności intelektualnej, formatów gazet, sporów dotyczących dóbr osobistych. Dogłębnie znamy praktyki biznesowe w zakresie działalności podmiotów prowadzących produkcję filmową, telewizyjną, radiową oraz reklamową.
artykuły powiązane
#13 Sesja Strategiczna Security Excellence
Konferencja | 28.11.2024 Spotkanie będzie poświęcone tematom związanym z zarządzaniem ciągłością biznesu po kryzysie cybernetycznym, wejściem w życie AI Act oraz technologią i kryptografią kwantową.
Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania
Konferencja | 07.11.2024 Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT będzie moderatorką panelu dotyczącego prawnych aspektów korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji w miejscu pracy.
Wyjście poza unijne regulacje cyberbezpieczeństwa może Polskę wiele kosztować
Publikacja | 07.11.2024 W implementacji Dyrektywy NIS2 przewidziano regulacje, które wykraczają daleko poza unijne przepisy, Aleksandra Auleytner i Gniewomir Wycichowski-Kuchta analizują zaproponowane zmiany.
DZP partnerem XV edycji programu IP Student
Aktualność | 30.10.2024 Karolina Kulikowska-Gruszecka, Senior Associate oraz Martyna Gruszka, Associate z Praktyki IP&TMT poprowadzą warsztaty w ramach tegorocznej edycji programu IP Student.