Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?
Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.
W Polsce każdego roku wchodzi w życie średnio 20 tysięcy stron nowych przepisów. Stale zmienia się otoczenie prawne biznesu, warunki prowadzenia działalności gospodarczej, prawa i obowiązki przedsiębiorców.
Zmiany te bywają wprowadzane pośpiesznie, często bez rzetelnej oceny ich skutków gospodarczych, prawnych i społecznych, a także bez udziału adresatów nowych regulacji.
Wierzymy, że interesy przedsiębiorców powinny być należycie reprezentowane w procesie stanowienia prawa i uwzględniane przy tworzeniu nowych przepisów. Nowe prawo nie powinno tworzyć barier w rozwoju biznesu, ani nakładać na przedsiębiorców nadmiernych obciążeń regulacyjnych.
Dlatego - niezależnie od branży - pomagamy naszym klientom aktywnie włączać się w proces legislacyjny oraz debatę publiczną wokół nowych regulacji, a także monitorować zmiany w przepisach i oceniać ich wpływ na biznes.
Uczestniczymy również w projektach realizowanych przez stronę publiczną, które mają na celu całościowe wdrożenie nowych regulacji do polskiego porządku prawnego albo dostosowanie polskich przepisów do wymogów prawa unijnego lub innych regulacji międzynarodowych.
Świadczymy także dedykowane doradztwo dla jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności w sprawach ustrojowych i w sprawach dotyczących finansowania zadań nakładanych na JST przez ustawodawcę.
artykuły powiązane
Webinar: ESG w medycynie - obszar społeczny i ładu korporacyjnego
Konferencja | 27.03.2025 Agata Mierzwa i Aleksandra Liniewicz wyjaśnią, w jaki sposób właściwie przygotować się do raportowania kwestii społecznych oraz ładu korporacyjnego, by spełnić wymagania dyrektywy CSRD.
Nowelizacja ustawy sankcyjnej: kluczowe zmiany i praktyczne konsekwencje
Konferencja | 19.03.2025 Podczas śniadania biznesowego eksperci DZP omówią najważniejsze zmiany wynikające z nowelizacji ustawy sankcyjnej oraz praktyczne sposoby dostosowania się do nowych regulacji.
Eksperci DZP zaangażowani w inicjatywę SprawdzaMy
Aktualność | 10.03.2025 Maciej Zajda oraz Gniewomir Wycichowski-Kuchta dołączyli do inicjatywy SprawdzaMy w zakresie deregulacji rynku startupowego.
Radca prawny i adwokat jako osoby zgłaszające naruszenie prawa
Publikacja | 07.03.2025 Gniewomir Wycichowski-Kuchta z Praktyki Doradztwa Regulacyjnego, Legislacji i Compliance w komentarzu praktycznym dla LEX analizuje specyfikę zgłoszeń naruszeń prawa przez adwokatów i radców prawnych.