Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?
Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.
Obok marki, cennym składnikiem majątku każdego przedsiębiorstwa jest informacja, której techniczne możliwości magazynowania, przesyłania oraz wykorzystywania wciąż się rozwijają. Podobnie jak niełatwa jest ekspansja na rynku bez dbania o rozwój i ochronę marki, tak prowadzenie większości przedsiębiorstw wydaje się trudne bez oparcia w technologiach informatycznych. Powstaje więc potrzeba ujęcia w ramy prawne powyższych procesów przy jednoczesnej minimalizacji potencjalnego ryzyka.
W kancelarii Domański Zakrzewski Palinka od wielu lat działa zespół doświadczonych ekspertów, którzy doradzają w dziedzinach związanych z prawami na dobrach niematerialnych. Pomagamy klientom stworzyć lub wykorzystać już istniejące konstrukcje prawne tak, aby jak najpełniej zrealizowali swoje założenia biznesowe. Ekspertyzy Praktyki IP&TMT opierają się na znajomości rynku oraz wieloletnim doświadczeniu w zakresie prawa autorskiego i praw pokrewnych, prawa własności przemysłowej, ochrony dóbr osobistych oraz prawa ochrony baz danych. Naszymi klientami są właściciele rozpoznawalnych znaków towarowych, przedsiębiorcy, których prawa na dobrach niematerialnych wymagają dla ich ochrony i stałego monitoringu rynku.
Wspieramy naszych klientów także w zakresie ochrony praw na dobrach niematerialnych uwzględniających rynek Unii Europejskiej, pośrednicząc m.in. zastrzeganiu patentów europejskich, wspólnotowych znaków towarowych i wzorów przemysłowych oraz w rejestracjach praw w postępowaniach międzynarodowych – patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, świadectw pochodzenia.
Przekrój zainteresowań Praktyki IP&TMT przekłada się na tematykę wpisów na prowadzonym przez nas IP Law blogu.
artykuły powiązane
Konferencja DZP: AI a firmy farmaceutyczne i MEDTECH 2024
Konferencja | 25.11.2024 Prawnicy z Praktyki Life Sciences oraz IP&TMT wraz z ekspertami branżowymi przeanalizują kluczowe perspektywy, szanse i wyzwania sztucznej inteligencji w sektorze ochronie zdrowia.
Prawo nowych technologii – aktualne problemy i nowe wyzwania
Konferencja | 07.11.2024 Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT będzie moderatorką panelu dotyczącego prawnych aspektów korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji w miejscu pracy.
Wyjście poza unijne regulacje cyberbezpieczeństwa może Polskę wiele kosztować
Publikacja | 07.11.2024 W implementacji Dyrektywy NIS2 przewidziano regulacje, które wykraczają daleko poza unijne przepisy, Aleksandra Auleytner i Gniewomir Wycichowski-Kuchta analizują zaproponowane zmiany.
DZP partnerem XV edycji programu IP Student
Aktualność | 30.10.2024 Karolina Kulikowska-Gruszecka, Senior Associate oraz Martyna Gruszka, Associate z Praktyki IP&TMT poprowadzą warsztaty w ramach tegorocznej edycji programu IP Student.