Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?
Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.
W Praktyce Life Sciences pracują specjaliści z zakresu prawa farmaceutycznego i biotechnologii, prawa żywnościowego, antymonopolowego, ochrony zdrowia i prawa konstytucyjnego.
Doradzamy polskim i zagranicznym podmiotom z branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia, spożywczej i chemicznej.
Specjalizujemy się w doradztwie strategicznym w obszarze refundacji, dystrybucji i rozwiązań telemedycznych.
Naszymi klientami są również samorządy, którym doradzamy w procesie restrukturyzacji systemu ochrony zdrowia.
Współpracujemy z organizacjami branżowymi w procesie konsultacji projektów legislacyjnych, przygotowując m.in. opinie na temat zgodności projektów aktów prawnych z konstytucją i regulacjami prawa międzynarodowego. Bierzemy także udział w tworzeniu takich regulacji.
Znajomość praktyki rynkowej pozwala nam świadczyć doradztwo, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa prawnego i jednocześnie jest efektywne biznesowo. Identyfikujemy ryzyka prawne, staramy się zaproponować takie rozwiązania, które pozwolą na ich minimalizację, a jednocześnie umożliwią osiągnięcie celów zgodnych z zamierzeniami klienta.
Tworzymy blog prawniczy, na którym na bieżąco komentujemy zmiany prawne mające wpływ na działalność naszych klientów.
artykuły powiązane
Konferencja | 13.03.2025 Mateusz Mądry, Partner oraz Katarzyna Rumiancew, Associate z Praktyki Life Sciences wezmą udział w sesjach dotyczących polityki lekowej oraz pakietu farmaceutycznego.
Konferencja Top Trendy Life Sciences 2025
Konferencja | 27.02.2025 Praktyka Life Sciences DZP zaprasza na wydarzenie poświęcone nadchodzącym zmianom regulacyjnym i kluczowym wyzwaniom, z którymi będzie mierzyć się branża farmaceutyczna w 2025 roku.
Publikacja | 10.02.2025 W kolejnym artykule analizującym zmiany zawarte w pakiecie farmaceutycznym, eksperci z Praktyki Life Sciences omawiają nowy mechanizm wprowadzania leków w sytuacjach kryzysowych.
Rejestracja leków ma być szybsza. Organy unijne i krajowe będą działać pod dużą presją czasu
Publikacja | 03.02.2025 Czas trwania procedury dopuszczania leków do obrotu ma zostać skrócony, o tym jak regulacje UE wpłyną na państwa członkowskie piszą Mateusz Mądry, Marek Paluch i Bartosz Wielechowski.