Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?
Centrum prasowe DZP.
05.07.2024
Autorzy:Finansowanie społecznościowe pozwala pozyskiwać kapitał poprzez dedykowane platformy od licznych indywidualnych inwestorów i stanowi alternatywę dla tradycyjnych źródeł finansowania. Kwestie crowdfundingu zgodnie z polskim prawem reguluje ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.
Na polskim rynku ukazał się pierwszy komentarz do wskazanej regulacji opublikowany w systemie Legalis w module specjalistycznym BeckOK – Prawo Rynku Finansowego Wydawnictwa C.H.Beck.
Jedną ze współautorów publikacji pod redakcją dr. Jacka Dybińskiego oraz prof. Konrada Osajdy, jest Joanna Róg-Dyrda, Counsel z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych. Ekspertka DZP komentuje przepisy regulujące problematykę nadzoru administracyjnego i środków przysługujących KNF względem dostawców usług finansowania społecznościowego.
Publikacja stanowi dopełnienie komentarza do rozporządzenia crowdfundingowego, regulującego tematykę finansowania społecznego projektów biznesowych (UE Nr 2020/1503), którego Joanna również jest współautorką. Więcej na ten temat w notatce opublikowanej w marcu – link.
Pozycja "Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Komentarz" dostępna jest online w portalu Legalis.