Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?
Centrum prasowe DZP.
Konsolidacja branży mięsnej musi przyspieszyć. Cała branża spożywcza, a szczególnie branża mięsna jest bardzo rozdrobniona. Ekonomiczne przesłanki przemawiają za tym, że branża powinna się skonsolidować - mówił podczas debaty "Przemysł mięsny – kluczowe przewagi polskich producentów mięsa i wędlin" Robert Niczyporuk, radca prawny, adwokat, partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.
Robert Niczyporuk podkreślił, że konsolidacja branży mięsnej wiąże się bezpośrednio z przeobrażeniami w handlu. Jak przyznał umacnia się zarówno handel detaliczny, jak i hurtowy, rozwijają sieci handlowe. Konsolidacja polskiego handlu, który pod tym względem wyróżnia się na tle innych państw, bezpośrednio wpływa na sytuację producentów mięsa. Drugim elementem, który zdaniem mecenasa Niczyporuka powinien wpłynąć na przyspieszenie konsolidacji sektora mięsnego jest problem sukcesji, który w największym stopniu dotyka firm rodzinnych. Prelegent zwrócił uwagę, że wiele firm mięsnych wkroczyło już w trzecią dekadę działalności.
- Kalendarz jest nieubłagany - zauważył Niczyporuk.
Prawnik odniósł się także do kwestii barier stojących na drodze do skonsolidowania przemysłu mięsnego.
- Umowa ma to do siebie, że muszą ją zawrzeć co najmniej dwie strony. Gdy mówimy o konsolidacji, to często jest ich więcej. Wszystkie te strony muszą się ze sobą zgodzić, a przede wszystkim muszą się zgodzić, co do parametrów ekonomicznych. Na koniec wszyscy muszą potwierdzić wyceny, które przyjmują. Do tego jest bardzo trudno dojść. Rozmijanie się oczekiwań tego, kto chce kupić z tym, kto chce sprzedać, jest tutaj niestety główną przeszkodą - zaznaczył Niczyporuk.
Całość artykułu dostępna jest na stronie: http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/frsih-2016-konsolidacja-branzy-miesnej-musi-przyspieszyc,135837.html
Źródło: www.portalspozywczy.pl, 19 października 2016