Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?
Centrum prasowe DZP.
Uczestnicy panelu Energetyka oparta na węglu — co dalej? podczas VIII EKG w Katowicach nie mieli wątpliwości, pomimo że udział węgla w produkcji energii będzie malał, to mariaż pomiędzy energetyką a górnictwem może przynieść określone korzyści.
Jak będą wyglądać relacje pomiędzy energetyką a górnictwem w obecnej sytuacji gospodarczej, po utworzeniu Polskiej Grupy Górniczej, w którą zainwestowały m.in. koncerny energetyczne, po zakupie Bogdanki przez Eneę oraz przejęciu kopalni Brzeszcze przez Grupę Tauron?
Łańcuch produkcji
— Dla energetyki współpraca z kopalnią jest ważna, bo w ten sposób otrzymujemy węgiel o stabilnych parametrach, który jest potrzebny w konkretnej elektrowni. Dzięki temu blok pracuje wydajniej. Przy projektowaniu każdej elektrowni zakłada się na jakim węglu będzie pracować — mówił Jacek Janas, prezes spółki Tauron Wytwarzanie.
Według prezesa Katowic-kiego Holdingu Węglowego Zygmunta Łukaszczyka kopalnia powinna być zakładem nawęglania elektrowni, a węgiel byłby wtedy elementem łańcucha produkcji energii.
— Jednocześnie trudno nie zauważyć gorszych wyników spółek energetycznych — zauważył Paweł Smoleń, członek zarządu Erbudu.
Pełna treść artykułu jest dostępna w załączonym PDF.
Źródło: Puls Biznesu, 24 maja 2016